Sparta Grąbków - strona nieoficjalna

Historia GLPN

Gminna Liga Piłki Nożnej powstała w 2003 roku. Inicjatorami powołania ligi do życia byli Panowie Gerard Krzeszewski, Andrzej Sobczak, Zbigniew Ryczyński i Zbigniew Karolak, który przez pierwsze 2 sezony był jej koordynatorem. Następnie rolę koordynatora przejął Jerzy Frątczak który prowadził ligę przez jeden sezon. Obecnie ligę prowadzi Gminne Centrum Kultury i Sportu a patronuje jej Wójt Gminy Malanów.

Początkowo w lidze brało udział 6 zespołów z takich miejscowości jak: Malanów, Dziadowice, Kotwasice, Feliksów, Czachulec i Grabków. W drugiej edycji liga została powiększona o 2 zespoły: z Bibianny i Żdżenic. W 2006 roku z rozgrywek zrezygnowały zespoły  Czachulca, Żdżenic i Feliksowa a na stałe zagościła drużyna OLD-BOYów z Malanowa.

Obecnie liga liczy 7 drużyn, są to:

- KORONA Dziadowice

- ZRYW Kotwasice

- GROM  Malanów

- RETRO Bibianna

- OLD-BOY Malanów

- SPARTA Grąbków

- SOŁECTWO Czachulec

Aż sześć razy ligę wygrywała drużyna GROM Malanów, po razie drużyna KORONA Dziadowice i RETRO Bibianna.

Zwycięzcy poszczególnych edycji i królowie strzelców:

-2003 – KORONA Dziadowice, Łukasz Ekiert (ZRYW Kotwasice)

-2003/2004 – GROM Malanów, Łukasz Pakuła (GROM Malanów)

-2004/2005 – RETRO Bibianna,

-2005/2006 – GROM Malanów, Łukasz Pakuła (GROM Malanów), Łukasz Włodarczyk      (KORONA Dziadowice), Dawid Grzesiak (RETRO Bibianna)

-2006/2007- GROM Malanów, Łukasz Włodarczyk (KORONA Dziadowice)

-2007/2008 – GROM Malanów, Łukasz Ekiert (GROM Malanów)

-2008/2009 – GROM Malanów, Kamil Kaczkowski (KORONA Dziadowice)

- 2009/2010 - GROM Malanów, Kamil Kaczkowski (Korona Dziadowice)

Podsumowanie Gminnej Ligi Piłki Nożnej odbywa się podczas edycji Dni Malanowa.

Za mistrzostwo ligi drużyna otrzymuje pamiątkowy puchar wraz z dyplomem a także nagrody.

źródło: http://www.gckis.malanow.pl/?ids=122

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Zima
Ładowanie...

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.